Štvrtok, 18 Júl 2024
Meniny má: Dušana
Zajtra: Ilja
VYHĽADÁVANIE
VAŠE OHLASY, NÁZORY
Vyjadrite Vaše skúsenosti, postrehy
Potrebná registrácia 

Čo je to ?

Masáž horúcimi lávovými kameňmi, je veľmi stará liečebná metóda. Používala sa už v starovekej Číne, v Indii a poznali ju aj kmene v Amerike. Sila lávových kameňov vznikala už v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu následne ochladená, čím sa v kameni uzavreli na dlhé veky liečivé energetické vibrácie. Lávové kamene - čadiče vulkanického pôvodu - používame oblé, s hladkým povrchom, v rôznych veľkostiach. Nahrejeme ich v špeciálnom variči na teplotu 40-60 °C, niektoré len prikladáme na určité body na tele, ostatnými masírujeme celé telo. Pokožku masírovaného klienta musíme dobre natrieť špeciálnym olejom, aby lepšie znášala horúce pôsobenie kameňov, ktoré telu však už po chvíľke odovzdajú svoje energie a teplo.

Pomáha / Zlepšuje

Teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením našej klasickej masáže pomáha uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, lepšie uvoľniť svalové spazmy, nabudiť samoliečiace schopnosti organizmu.

ZÁVER

Pri dlhodobejšom pôsobení lávových kameňov sa človek začína potiť, čím sa prečisťuje organizmus a zbavuje sa škodlivých látok. Po terapii je dôležité doplniť množstvo tekutiny a zvýšiť jej objem aj ďalšie dva tri dni, najmä čistú vodu a čaje zelené, lapacho, či bylinkové zmesi na prečistenie organizmu, čím ešte zvýšime účinok masáže.

 
GERMANSlovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
PEMAB ODPORÚČA
CENTRUM OXYGENOTERAPIE A FYZIKÁLNEJ LIEČBY
 
 PENZIÓN  FUETE